O nas

… tyle wiesz ile wykopiesz.

Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Salla” z Żabiego Rogu działa w bliższych i dalszych okolicach Morąga. Jak sami o sobie piszą ich misja to „poszukiwanie, poznawanie, ochranianie oraz odtwarzanie zjawisk kultury materialnej i niematerialnej dawnych i współczesnych mieszkańców regionu”. O organizacji, o sobie i o ostatniej akcji opowiadają Damian Żuralski i Dawid Sawicki.

Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Salla” z Żabiego Rogu. Jaka jest ich misja?

Prezes – Dawid Sawicki

Członek Zarządu – Damian Żuralski
Członek Zarządu – Monika Jaskulska
Członek Zarządu – Piotr Turowski
Członek Zarządu – Hubert Ziarek
W komisji rewizyjnej stowarzyszenia:
Przewodniczący komisji rewizyjnej: Paweł Adamczyk
Członek komisji rewizyjnej – Andrzej Czupryn

Źródło : Rzecz Jasna

Rzecz jasna

TVP 3

"Unikatowe znalezisko. Odkryto grot strzały sprzed kilku tysięcy lat". 

Polskie Radio PL

"W okolicach miejscowości Łukta w woj. warmińsko-mazurskim pasjonaci regionalnej historii odkryli liczący kilka tysięcy lat grot strzały z zachowaną częścią drewnianego promienia. Według archeologów to znalezisko unikatowe w skali Polski."

Zwiadowca Histori

„W pierwszej myśli byłem zaskoczony tym co zobaczyliśmy przy podczas jego odkrycia i od razu zastanawialiśmy się ile może mieć lat. Byliśmy bardzo szczęśliwi bo nasze stowarzyszenie mimo że działa kilka lat eksploracją zajmuje się dopiero od roku.” – wspomina Damian Żuralski, odkrywca grotu 

Powstanie PL

"Kiedy w okolicach Łukty w województwie warmińsko- mazurskim, rozpoczęły się poszukiwania archeologiczne, nikt nie podejrzewał nawet, że w ręce naukowców wpadnie taki skarb. A to wszystko za sprawą dobrego wykrywacza "

Rzeczjasna Ostroda

"Niezwykłe znalezisko na skalę międzynarodową! Pasjonaci znaleźli fragment narzędzia z epoki brązu? TO może mieć nawet 2500 lat. Co to jest?"

Wprost Historia

Łukta. Unikatowe znalezisko „nie ma odpowiednika na ziemiach polskich” Wprost Historia

© SHE "Salla"

Wszystkie prawa zastrzeżone

Kontakt:

Zawroty 9A

14-300 Morąg
 

stowarzyszeniesalla@o2.pl