O nas

… tyle wiesz ile wykopiesz.

Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Salla” z Żabiego Rogu działa w bliższych i dalszych okolicach Morąga. Jak sami o sobie piszą ich misja to „poszukiwanie, poznawanie, ochranianie oraz odtwarzanie zjawisk kultury materialnej i niematerialnej dawnych i współczesnych mieszkańców regionu”. O organizacji, o sobie i o ostatniej akcji opowiadają Damian Żuralski i Dawid Sawicki.

Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Salla” z Żabiego Rogu. Jaka jest ich misja?

Prezes – Dawid Sawicki

Członek Zarządu – Damian Żuralski
Członek Zarządu – Monika Jaskulska
Członek Zarządu – Piotr Turowski
Członek Zarządu – Hubert Ziarek
W komisji rewizyjnej stowarzyszenia:
Przewodniczący komisji rewizyjnej: Paweł Adamczyk
Członek komisji rewizyjnej – Andrzej Czupryn

Źródło : Rzecz Jasna

Rzecz jasna

Geekweek.interia.pl

To niejedyny skarb, jaki otrzymało muzeum W bieżącym roku placówka wzbogaciła się nie tylko o znalezione 13 monet. Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne "Salla" przekazało dwa tłoki pieczętne (jeden z początku XX wieku należał do ostródzkiego notariusza, drugi najprawdopodobniej wykonany został w okresie późnego średniowiecza), a Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze "Pogranicze" niewielką siekierkę z brązu (związaną z początkami epoki brązu w tym regionie, który należy datować na I połowy II tys. p.n.e.). Muzeum pozyskało również dawne pocztówki. Karol Kubak

Powstanie PL

"Kiedy w okolicach Łukty w województwie warmińsko- mazurskim, rozpoczęły się poszukiwania archeologiczne, nikt nie podejrzewał nawet, że w ręce naukowców wpadnie taki skarb. A to wszystko za sprawą dobrego wykrywacza "

Rzeczjasna Ostroda

"Niezwykłe znalezisko na skalę międzynarodową! Pasjonaci znaleźli fragment narzędzia z epoki brązu? TO może mieć nawet 2500 lat. Co to jest?"

Wprost Historia

Łukta. Unikatowe znalezisko „nie ma odpowiednika na ziemiach polskich” Wprost Historia

© SHE "Salla"

Wszystkie prawa zastrzeżone

Kontakt:

Zawroty 9A

14-300 Morąg
 

stowarzyszeniesalla@o2.pl